Nová cvičební pomůcka – FLEXI-BAR

{lang: 'cs'}

Doposud existovaly cvičební pomůcky, které tělo formují od noh nahoru, nyní se vám představuje pomůcka Flexi-bar, kterým si zpevníte tělo přes vibrace paží. Jde o jednoduché cvičení, které zvládne každý, i netrénovaný jedinec, co nechodí běžně do fitness. Existují také varianty Flexi-barů pro děti. Flexi-bar jako takový, je původně rehabilitační pomůcka. Postupně se dostala i do fitness center a dnes si jej může každý zakoupit i pro domácí cvičení.

Jde o jednoduché cvičení v jednoduchých polohách těla – stoj, úklon, v rotaci těla, ve dřepu až se postupně dostáváte do nižších poloh těla. Pracuje se také s vibrací v předpažení, vzpažení, zapažení obouruč nebo s kmitáním v jedné ruce. Úchop by měl být lehký a paže volné. Často se Flexi-bar drží křečovitě a pak Vás po cvičení bolí ruce, což by nemělo být. Tato pružná a lehká pomůcka působí především na zádové a břišní svaly, které se snaží vyrovnávat výchylky těla při kmitání s flexi-barem. Jsou to hluboce uložené svaly, které se zpevňují až při balančních situacích (stoj na jedné noze, dřep na špičkách). Všechny tyto prvky hodiny Flexi-barů ve fitness obsahuje.
Pro začátek je vhodné si alespoň jednou zajít na hodinu, abyste se seznámili s tím, co cvičení obnáší, a jak cviky správně provádět. Nebo si alespoň k Flexi-baru dokoupit DVD. Cena se pohybuje okolo 2000-2500 Kč. Najdete na internetu i levnější, ale to nejsou originály, určené k tomuto cvičení. Jsou tužší a hůře se s nimi manipuluje.
Pro koho jsou Flexi-bary vhodné? Můžeme s klidem odpovědět, že pro všechny. Pro všechny generace, pro netrénované i vrcholové sportovce. I vyrýsovaný jedinec, který má sice zpevněné povrchové svaly, ale hluboké svaly má tak jako většina populace ochablé. Je proto důležité se hlubokému stabilizačnímu systému páteře dostatečně věnovat a předejít tak pozdějším chronickým bolestem zad, výhřezům plotének a dalším nepříjemným diagnózám.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply