Cvičení s overballem (malým míčem)

{lang: 'cs'}

Overball je menší balanční pomůcka, která je vhodná k domácímu cvičení. Je hojně využíván ve fitcentrech jako pomůcka ke zpevnění a protažení nejrůznějších partií těla. Používá se mírně nafouklý, postupně jej lze přifukovat se zvyšující se kondicí.

Stejně jako velký míč stimuluje hluboké zádové svaly, mezi které řadíme hluboké krční a zádové svaly, svaly pánevního dna a bránici. Opět pokud dlouhodobě sedíte, je dobré si dát jeden overball do oblasti beder a na druhý si sednout. Tím se překlopí pánev do správné polohy a odlehčí se sed. S tímto míčkem se dá cvičit v jakékoliv poloze a dá se také kombinovat s velkým míčem. Pro začátek zvolíme pár jednoduchých cviků, které si můžete cvičit kdekoliv.

Na pevné paže je vhodný následující cvik. Pohodlně si sedněte na zen nebo na židli a stiskněte míč mezi obě dlaně. Lokty jsou od těla a stláčíme míč oběma rukama proti sobě po dobu asi 5 sekund a na 5 sekund povolíme (viz obr. 1). Opakujeme 16 krát. S výdechem stlačujeme, s nádechem povolíme. Hlídejte si, ať se vám při cvičení nezvedají ramena k uším.

Vleže na zádech si pokrčíme nohy a míč si vložíme mezi kolena (viz obr. 2). Opět budeme stlačovat kolena proti sobě po dobu 5 sekund a na 5 sekund uvolníme. Lze také zvolit rychlejší stlačování. Cvik je dobrý na zpevnění stehen a hýždí. Opakujte 16krát.

Zůstaňte vleže na zádech. Pod obě chodidla si vložíme míček, který by měl být trochu ufouklý, aby se na něm dalo vzepřít. Ruce se necháme podél těla a budeme se vzpírat a zvedat pánev nahoru a dolů (viz obr. 3). Opakujte s výdechem nahoru 2 sady po 8 opakováních.

Pokud byste si chtěli s touto pomůckou posílit břicho, stačí zůstat na zádech. Míč si dáte mezi kolena. Ruce buď v týl, nebo překřížené na ramenech a přitahujeme se směrem ke kolenům a zpátky. Nemusíte dělat celý rozsah, stačí kousek. Spíše se zaměřte na správné dýchaní a správné provedení cviku.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply