Bossu pokračování

obr.6
{lang: 'cs'}

Dají se také dobře trénovat výpady do strany. Opět pokud Vás trápí nestabilní kolena nebo kotník. Jedna noha pevně stojí na zemi a druhá je na bossu (viz. Obr. 1). Koleno opět tlačíme směrem ven. Opačná ruka směřuje nahoru a směrem nad zatěžované koleno. Opakujte na každou stranu 8x.


Při cvičení na zpevnění břišního svalstva si sedněte na bossu. Lehčí pozice je s opřenýma nohama. Klidně si můžete udělat klasické sklapovačky. 3 série na střed, 3 série na levou stranu a 3 na pravou (viz obr. 2).

Pro zapojení opravdu všech svalů si nadzvedněte nohy. Úhly by měly být ve všech kloubech 90st. Ruce jsou předpažené směrem ke kolenům. Záda jsou narovnané a ramena uvolněná (viz obr. 3). Pravidelně dýchejte a vydržte, než napočítáte do 16-ti.Zpevnit si ruce na bossu není vůbec žádný problém. Obraťte si bossu vypouklou částí dolů. Pevně se ho chytněte po stranách a nohy si můžete dát do pozice dámského nebo pánského kliku. Pro začátek je lehčí spíš dámský klik (viz obr. 4). Důležité jsou zase záda, která máme narovnané jako desku a hlava je v prodloužení páteře. Lokty při kliku směřují k tělu (viz obr. 5). Vydechujeme směrem nahoru. Opakujte 3 série po 8 opakováních.


Na závěr si bossu chyťte do obou ruk. A s výdechem jej zvedejte nad hlavu do plného natažení v loktech (viz obr. 6). S nádechem mírně ruce povolte a s výdechem opakujte. Nezaklánějte se v bedrech. Raději si pánev podsaďte a kolena mírně pokrčte. Opakujte 3 série po 8 opakováních.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply