Paže a zádové svaly cvičení na fitballu

{lang: 'cs'}

Pro aktivaci svalů celého těla a zejména svalů okolo páteře je vhodný následující cvik. Břichem ležíme na balónu, paže máme stažené od uší a zapřené o zem v klikové pozici. Nohy jsou zapřené také o zem.

Zvedáme opačnou paži a opačnou nohu směrem nahoru (viz obr. 1). Hlava se nezaklání a dívá se dolů. Také se příliš nezakláníme v bedrech a snažíme se být rovní jako deska. Při zvedání ruky vytočte palec směrem nahoru ke stropu, ruka vám pak půjde zvednout výš. Opakujte střídavě zhruba 8krát na každou stranu. Můžete ve cviku nacvičovat také balanci, tím že se budete snažit v této pozici zůstat co nejdéle.

Paže a zádaPaže si zpevníme výše uvedenými cviky, kde jsme v klikové pozici. Svaly trénujeme již samotným držením nebo můžete jít přímo do kliku (viz obr. 2). Nezapomeňte si hlídat lokty u těla. Opakujte 2krát po osmi opakováních.

Pro uvolnění a relaxaci všech svalů obejměte balón a uvolněte celé tělo. Nezapomeňte vyvěsit také hlavu a šíjové svaly (viz obr. 3). Můžete se zkusit jen kolébat ze strany na stranu, aby došlo k uvolnění i svalů zad.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply