Posilování břišního svalstva

{lang: 'cs'}

Lehněte si na podlahu. Nohy jsou pokrčené v kyčlích a kolenech a jsou mírně od sebe. Dáme si ruce za hlavu a lehce se nadzvedneme horní trup i včetně lopatek směrem ke kolenům (viz obr. 5). Stačí opravdu malý pohyb. Dejte si pozor ať si netaháte hlavu dopředu.


Hlava by měla volně ležet ve vašich dlaních. Tento cvik opakujeme 10-20 krát na střed. Poté si jednu ruku necháme pod hlavou a druhou natáhneme podél těla (viz obr. 6). Pohyb směřuje šikmo k druhostrannému kolenu a natažená ruka jde pod naše pokrčené nohy (viz obr. 7). Pohyb se děje současně. 10-20 krát opakujeme na levou i pravou stranu. Raději začínejte s menším počtem opakovaní po pěti a každý den si přidejte o jedeno opakování navíc. Nakonec si nezapomeňte svaly protáhnout.

Obr. 5Obr. 6

Obr. 7

Protažení břišního svalstva není složité. V poloze na břiše se snažíme o záklon, tím způsobem, že se vzepřeme o natažené paže (viz obr. 8). Této poloze se také říká kobra. Opět se protáhneme ze středu a poté na každou stranu (viz obr. 9). Ve středové poloze se nejvíc protahuje přímý břišní sval, při polohách na strany jsou to šikmé břišní svaly opačné strany.

Obr. 8

Obr. 9

You can leave a response, or trackback from your own site.

One Response to “Posilování břišního svalstva”

Leave a Reply