H.E.A.T.

{lang: 'cs'}

Pod touto drsně znějící zkratkou se neskrývá policejní jednotka, nýbrž velice jednoduchý fitness program. Zkratka pochází ze sousloví High Energy Aerobic Training, tedy cvičení s vysokým výdejem energie. Jedná se o skupinové cvičení na speciálně vyrobených chodeckých/běžeckých pásech. Pokud jste slyšeli, že nejlépe se spaluje a hubne právě při rychlé chůzi, slyšeli jste dobře. Právě na přirozeném pohybu, a to chůzi, je založeno celé skupinové cvičení.

Na chodeckém trenažéru si můžete sama kontrolovat optimální spalovací tepovou frekvenci, případně vás zainstruuje lektor. Výhodou cvičení je, že si tempo určuje každý sám, pokud už nestíháte, tak si zpomalíte nebo si snížíte sklon trenažéru. Také Vás při první hodině překvapí věková různorodost. Chodit může opravdu každý, mladá holčina nebo i zralejší paní, které obě touží po lepší kondici a vypracovanější postavě.

Jak jsem již zmínila, jde o vysoce energeticky spalující program. Vámi poháněný pás simuluje vysokohorský výšlap, takže si nezapomeňte obuv s vysokou podrážkou. Zejména ti, kteří trpí na bolesti kloubů, by neměli podceňovat obuv. Dále si nezapomeňte pohodlné oblečení a určitě i ručník, protože suší neodejdete. Vhodná by byla i láhev s vodou nebo iontovým nápojem. Jinak se nemusíte ničeho bát, spousta lidí na HEATu nemá fyzičku, ale proto tam všichni jste, abyste se zdokonalili a měli ze sebe lepší pocit.

Někteří mohou argumentovat, že si mohou chodit po venku a vyjde je to nastejno. Není to pravda. Svižná hudba a rychlejší tempo cvičitelky, Vás motivuje podat největší výkony a navíc se neustále srovnáváte s ostatními. Pokud byste šli na procházku, tak to nebude tak rychlé, kopcovité a zábavné jako ve skupince s lektorem to Vám zaručuji.

Ještě bych se na závěr zmínila, že lekce trvá 45 minut + 5 minut strečinku. Je opravdu důležité prokrvené svaly na nohách dobře protáhnout, aby další den nebolely. HEAT je dnes v každém větším fitness centru, celkově tedy na 40-ti místech a cena se pohybuje mezi 100-140 Kč. Permanentka Vás jistě vyjde levněji.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply