Uvědomte si své tělo s cvičením Pilates

{lang: 'cs'}

Pilates je cvičební, původně rehabilitační metoda, která se aplikuje přes sto let. U nás je oblíbená hlavně u žen, i když mužů postupně přibývá. Cvičení vychází z prvků východní medicíny, cviky jsou pomalé a prožité. Velký důraz je kladen na zpevnění středu těla, ze kterého vychází každý následný pohyb. Jedná se o souhru břišní a zádové muskulatury, která je klíčová pro správnou funkci páteře a celého těla.

Jde o hodinové cvičení, kdy se na začátku protáhnete a zklidníte. S prvními jednoduchými cviky ve stoje se učíte dýchat do břicha (tzv. brániční dýchání). Postupně se vám také zefektivní dýchání i v běžném životě. Hlavně ženy mají problém s prodýcháním do břicha a trpí, tak na nejrůznější bolesti břicha, které mohou pramenit právě z nižší okysličenosti těchto partií. Kromě dechu vám Pilates zpevní všechny trupové svaly. Zejména spodní část břicha, které se tak špatně tvaruje a hubne, dále hluboké svaly zádové a svaly pánevního dna. Toto cvičení je doporučováno obecně všem zádařům, obézním nebo ženám, co si chtějí vytvarovat tělo ať už po porodu nebo jen tak.
Pilates není přímo spalovací hodina, tak jako spinning, ale rozvíjí ducha, vnímání pohybu, zklidňuje celý organismus, ale přesto se zapotíte. Postupně se totiž přechází z jednoduchých pozic do balančně náročnějších. Každý pohyb musí být prožitý, vaše tělo i duch jsou v harmonii. Také platí, méně opakování, ale co nejpřesnější provedení. Špatně vykonaný cvik je neefektivní a akorát vám ublíží.
Nově vzniklo také cvičení Jogalates, ve které se snoubí prvky jogínského dechu společně se zpevněním středu těla, celkovým protažení, tak aby bylo vaše tělo stabilní a zároveň elastické. To je totiž základem správného fungování celého organizmu po fyzické stránce. Duševní stav by měl být zase v harmonii s tělem. Bohužel se v dnešní době zapomíná na duševno a psychiku, která hraje v našem těle velkou roli. Pokud máte problémy, doporučuji Pilates, Jógu nebo Jogalates. Uvidíte, že vám ustanou dlouhodobé bolesti a nemoci.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply